Para tour – workshop pro páťáky i osmáky

Aktuality, Sport

Ve středu 23. února 2022 se v tělocvičně naší školy konal workshop Para Tour. Žáci VIII. S a V. S měli příležitost potkat se s mladíkem, který dostal krutou ránu osudu již ve třech letech svého života. Bojoval společně s rodiči, vypořádal se se svým handicapem a jeho snem je dostat se na paralympiádu.

Tento mladý muž nás společně s pracovníky českého para hokeje i s reprezentačním trenérem Jiřím Břízou seznámil s některými druhy para sportů.

Žáci si ve skupinkách vyzkoušeli para basketbal, para hokej, chůzi se slepeckou holí a hru pro nevidomé se speciálním děrovaným míčkem s rolničkou.

Byly to velmi poučné dvě hodiny. Zažili jsme spoustu legrace, ale také si uvědomili, že není nesplnitelných cílů, jen je třeba za své sny bojovat.

Mgr. Dagmar Haasová

Prohlédněte si fotografie ze třídy V. S i VIII. S.

Prohlédněte si video z workshopu: