Čtenářský klub – navštívili jsme knihovnu v K-Triu

Každé úterý odpoledne se s šesťáky – čtenáři scházíme ve školní knihovně a věnujeme se různým činnostem a hrám, které souvisejí s knihami a čtením. Tentokrát jsme se ovšem vypravili do nejbližší pobočky Knihovny města Ostravy v K-Triu.

Aby byla návštěva zábavnější, dostaly děti na místě nejdříve za úkol vyhledat knihy podle daných kritérií a co nejrychleji tak vyplnit knižní bingo. Nebylo úplně snadné najít knihu s názvem, který obsahuje podstatné jméno v druhém pádu, případně knihu, která vyšla před rokem 1980. Po skončení aktivity si některé děti zahrály společenské hry a jiné se usadily s vybranými knížkami a soustředily se na čtení. Ani jsme se nenadáli a museli jsme se chystat k návratu do školy. Vzhledem k úspěchu této akce se určitě do knihovny ještě někdy vydáme, příště třeba do některé jiné pobočky v okolí.

Prohlédněte si fotografie.

Mgr. Helena Mitášová