Čtenářský maraton 2021

Cílová rovinka! Finiš!

Dokončili jsme poslední akci několikaměsíčního projektu Mluvím, čtu, rozumím II. – Čtenářský maraton. Čtením oblíbených napínavých, zábavných i poučných knih jsme si zpestřili běžnou výuku ve 4. – 9. třídách. Mezi tituly nechyběla knižní klasika pro malé i velké čtenáře Rumcajs, napínavá Cesta kolem světa za 80 dní, Star Wars či Harry Potter, záplava humorných příběhů Deník malého poseroutky, Babička drsňačka, Pekelná třída nebo Malý Mikuláš. Maratonci si za svůj výkon mohli vybrat odměnu. Pořadí žáků tentokrát netradičně losoval generátor náhodných čísel. Z široké nabídky knižních cen, výtvarných potřeb či her a soutěží si nakonec vybral každý účastník. Nikdo neodešel s prázdnou. Za finanční podporu projektu děkujeme Magistrátu města Ostravy a doufáme, že naše aktivity podpoří i v příštím roce.

Prohlédněte si všechny fotografie.

Za vyučující českého jazyka Mgr. Lenka Jeřábková