Čtenářský maraton 2021 – pozvánka

Milé knihomolky, milí knihomolové,

projekt Mluvím, čtu, rozumím II. podporovaný Magistrátem města Ostravy se blíží do finiše. Poslední společnou akcí bude oblíbený Čtenářský maraton.

V letošním roce jej musíme z důvodů epidemiologických a organizačních poněkud modifikovat. I v tomto roce zveme žáky 4. – 9. ročníku. Hlavním mottem ročníku bude “Kniha mého srdce”. Předem přihlášení žáci představí své třídě ve vyučovací hodině literatury či čtení oblíbenou knihu a přečtou z ní vybraný úryvek.

Medailon knihy natočíme, abychom jej mohli použít ve čtenářských dílnách jiných tříd. Odměnou za vaši práci bude lístek do tomboly. V ní se můžete těšit na knižní ceny, záložky do knih, notýsky, diáře, výtvarné potřeby a další drobnosti.

Podrobné informace k projektu vám poskytnou vyučující českého jazyka nebo můžete navštívit školní knihovnici Mgr. Lenku Jeřábkovou v pavilonu B v přízemí.

Nezapomeňte se přihlásit do 8. 10. 2021.

Na setkání s dychtivými čtenáři se těší…

…celá škola!

Vaše knihovnice Lenka Jeřábková