fbpx

Grasshopper – programování s kobylkou

Aktuality, Informatika
186

Ve středu 26. 5. 2021 si deváťáci ze třídy IX. A procvičovali algoritmické myšlení s webovou aplikací Grasshopper, která si vysloužila přezdívku „programování s kobylkou“.

Naši budoucí absolventi se nenechali odradit drobnou úvodní překážkou (celé prostředí je totiž anglicky), naopak se s chutí pustili do prvních úkolů, které mohl každý z nich v rámci individualizace řešit vlastním tempem. Už v průběhu první hodiny všichni hravě zvládli naprogramovat kreslení jednoduchých barevných tvarů, pracovat s proměnnými nebo upravovat cykly a podmínky.

Grasshopper se od jiných – snadnějších prostředí pro rozvoj algoritmického myšlení odlišuje tím, že využívá tradiční psaný kód, konkrétně JavaScript.

Prohlédněte si všechny fotografie.

Mgr. Václav Vávra

Další aktuality:
Menu