fbpx

Páťáci a iPad

Aktuality, Šablony II
241

Díky aktuálně probíhajícímu projektu Šablony II, v rámci něhož jsme zakoupili tablety Apple iPad, si mohli páťáci ze specializované třídy V. C s třídní učitelkou Mgr. Veronikou Tkačukovou vyzkoušet propojení přírodovědy s informatikou.

Aby mohli právě probírané téma podnebných pásů zpracovat v programu Apple iMovie, museli zvládnout spoustu věcí: vyhledávat zdrojové obrázky a filtrovat je podle dostupných licencí, uložit si obrázky do tabletu, pak vše vložit do iMovie, vytvořit titulky, promyslet přechody, zvolit vhodnou hudbu i efekty, projít finální úpravy a nezapomenout vše uložit. V závěru pak následovala prezentace před celou třídou – každý žák přehrál své video všem spolužákům přímo z iPadu na dataprojektor přes Apple TV.

Podívejte se na dvě videa: jak vše vznikalo i na jedno výsledné video „Savany“, které vytvořila Adéla Vojtíčková.

Mgr. Václav Vávra

Další aktuality:
Menu