Opatření od 25. 2. 2021 – roušky

Aktuality, covid-19

Vážení rodiče,

na základě mimořádného opatření MZ ČR je od 25. února 2021 zakázán všem osobám ve vnitřních prostorách školy pohyb a pobyt bez ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa), kterým je:

• respirátor nebo obdobný prostředek (vždy bez výdechového ventilu);
  • zdravotnická obličejová maska nebo obdobný prostředek naplňující požadavky normy ČSN EN 14683+AC.

Jinými slovy jsou tedy všechny osoby ve školách povinny při pobytu uvnitř budovy nosit buď respirátor, nebo zdravotnickou obličejovou masku splňující uvedené požadavky. Za obdobný prostředek se nepovažuje látková rouška.

Žádáme Vás tedy, abyste děti, které docházejí na prezenční výuku (1. a 2. ročník, V. C) a na individuální konzultace, vybavili odpovídajícími zdravotnickými ústenkami. Je nutné, aby žák měl s sebou i náhradní ústenku v sáčku nebo v krabičce.

Toto opatření je platné i pro pobyt žáků ve školní družině.

Děkujeme za spolupráci

Mgr. Petra Kalousková, ředitelka školy