fbpx

Angličtina s Australankou

V pátek 26. února 2021 jsem po dlouhé době vstoupila do školy, abych se zúčastnila hodiny angličtiny v V. C. Ale nebyla to jen tak obyčejná hodina! Paní Daniela Weiss, která hodinu vedla, je totiž původem až z Austrálie a dnes se celé dopoledne věnovala nejen páťákům, ale i dětem z prvních a druhých tříd.

Páťáci se moc těšili a byli také skvěle připraveni: s přehledem zvládli všechny vrtochy dataprojektoru i tabule, nikomu nechyběly nůžky ani pastelky a jejich reakce na lektorčiny informace byly naprosto autentické. Jejich „OK“, „Oh, yes!“ a výrazy údivu „Ooooh!“ byly zcela bez českého akcentu! Rozuměli všem anglickým pokynům, odpovídali spontánně a při prezentaci o australské přírodě ohromili svými znalostmi zvířat a ptáků (mně většinou zcela neznámých).

Všichni, s Ms Danielou v čele, se celou hodinu dobře bavili, trošku si i zatančili, něco nového se dozvěděli, něco staršího si upevnili a domů odcházeli s vlastnoručně vyrobenou obrázkovou miniknížkou.

Prohlédněte si fotografie.

Mgr. Zuzana Kramarenková

Další aktuality:
Menu