fbpx

Zeměpisná olympiáda 2021 – výsledky školního kola

V pátek 22. 1. 2021 proběhlo školní kolo zeměpisné olympiády. Proběhlo netradičně on-line, ale vzhledem k současné situaci vlastně tradičně. Snad si na tuto situaci nezvykneme napořád. Celkem se zúčastnilo 24 žáků ve třech kategoriích. Žáci plnili nelehké úlohy z minulých ročníků okresních kol. A jak to tedy dopadlo?

V kategorii A (6. ročníky) zvítězila Barbora Šíblová (48 b.) před Terkou Sobczykovou (44,5 b.), třetí místo obsadila Klárka Sobczyková (40,5 b.). Dále se umístili Daniel Klasa, Václav Kožušník a Jirka Večeřa.

V kategorii B (7. ročníky) zvítězil Martin Mazurek (77,5 b.) před Hankou Vejmolovou (67 b.) a Šimonem Šnapkou (65 b.). Na dalších místech se umístili Jakub Holáň (51 b.), Rosťa Habr (48 b.), Milan Kantor (46 b.), Nicole Kotasová (44,5 b.), Tomáš Kořenek (35,5 b.), Adéla Kořenková (32 b.).

A na závěr výsledky kategorie C (8. a 9. ročníky). Tady se zřejmě nejlépe ukázaly kvality vyučujícího zeměpisu, protože čtyři žáci získali přes devadesát bodů ze sta možných. Zvítězila Gabka Budíková (99 b.) před Ondrou Dvořákem (95,5 b.) a Katkou Němečkovou (93 b.). Další umístění: Adéla Cábová (90,5 b.), Vendula Nohelová (64 b.), Lucie Piontková (61 b.), Petr Chodurek (56,5 b.), Jan Kamon (56 b.) a Lucie Kořenková (50 b.).

První tři z každé kategorie postupují do okresního kola. Děkuji všem za účast a přeji hodně bodů i v okresním kole.

Mgr. Jiří Andrys

Další aktuality:
Menu