Školní kalendář 2021

Aktuality

Z mnoha různých výtvarných technik se našim žákům nejlépe daří kresba grafitovou tužkou nebo jiným měkkým materiálem (uhlem a plastickou gumou). K oblíbeným výtvarným technikám patří také práce s anilinovými barvami, kombinované techniky s koláží ad.

Zadání v Google Učebně tedy tentokrát znělo: „Dnešní úkol nebude z teorie výtvarného umění (jako minule Hieronymus Bosch), ale naopak ryze praktický. Doba kolem Covidu je už hodně dlouhá a určitě se výrazně odráží v našich životech. Každý vnímáme situaci jinak. Někdo je spokojený, že je doma na distanční výuce, někdo je nešťastný, že nemůže mezi lidi a kamarády, někdo se bojí, že nemoc zasáhne do jeho života. Vaším úkolem tedy bude jakoukoli technikou (kresba tužkou, malba barvami, pastelkami, fixem, koláž, kombinovaná technika…) namalovat obrázek z ‚Corona time‘.“

S žáky jsme se domluvili, že bychom z těchto obrázků sestavili na příští kalendářní rok 2021 školní kalendář, který si teď můžete prohlédnout.

Mgr. Jana Gořulová a Mgr. Gabriela Černocká

Autor a autorky jednotlivých měsíců školního kalendáře:

• Titulní strana: Lea Samková IX. A
  • Leden: Lucie Piontková IX. A, Magdaléna Slaná IX. A, Vendula Seidlová IX. A, Hana Vejmolová VII. C
  • Únor: Natálie Perutková VIII. A
  • Březen: Hana Kozáková VII. B
  • Duben: Daniela Honová VIII. B
  • Květen: Tereza Svobodová VIII. B
  • Červen: Magdalena Valová IX. B
  • Červenec: Eliška Chovancová VIII. A
  • Srpen: Vendula Nohelová IX. A, Jakub Holáň VII. A, Zuzana Fabiánová VIII. V, Barbora Kosellková VIII. A
  • Září: Eliška Sloniowská VI. B