Lukáška Natur foto 2020

Když si člověk představí „bádání“, vybaví si obvykle vědce v bílém plášti v laboratoři. Bádat se dá ale různě, navíc v době pandemie koronaviru je celé bádání složitější, protože jsou ty „laboratoře“ uzavřené.

Co je ale naší největší laboratoří? Příroda! Proto jsme se rozhodli v rámci projektu Statutárního města Ostrava „Badatelé“ uspořádat soutěž pro žáky s tematikou Lukáška Natur Foto. Naši žáci jsou různorodí, některým jsou přírodní vědy více blízké, jiným méně. V rámci soutěže bylo ale možné, aby se do aktivity zapojili všichni. Cílem soutěže bylo využít jakékoliv zařízení pro zachycení přírody. Soutěžilo se ve třech kategoriích podle tříd.

A jak vše dopadlo? Bylo těžké rozhodnout, kdo byl nejlepší. Každý z žáků pojal téma svým způsobem a vždy byl výsledek krásný. Do soutěže se zapojilo celkem 35 žáků a my jsme se rozhodli ocenit všechny. Každý žák dostane diplom a věcnou cenu!

Všem zúčastněným děkujeme a gratulujeme! Zároveň garantujeme, že se nejedná o soutěž poslední!

Prohlédněte si soutěžní fotografie.

Projekt Badatelé je financován z rozpočtu Statutárního města Ostrava.

Mgr. Martina Veřmiřovská

Další aktuality:
Menu