Cyklovýlet kolem Ostravy

V neděli 20. září 2020 se uskutečnil cyklovýlet. Cyklovýlet zorganizovali učitelé Jiří Andrys a Dan Fešárek pro žáky školy.  Zúčastnilo se ho 8 žáků: Daniel Tůma, Tomáš Lešanovský, Samuel Lehotkai, Tomáš Falhar, bratři Orsákovi (Pavel a Jakub), Barbara Fischerová a Adéla Dostálová. Na svých kolech absolvovali trasu dlouhou cca 40 km a cestou se jim příroda i my postarali o celou řadu zážitků.

Na loukách na začátku obce Stará Bělá spatřili různé druhy volavek, jejichž let si v ničem nezadal s leteckými ukázkami z Dne NATO, pod nimi pak loukou pádilo několik srn.

V Klimkovicích, kam jsme měli namířeno, došlo k odpočinku a opékání buřtů a poté jsme se vydali na zpáteční cestu, která už byla o něco kratší.

Celkově se výlet dětem líbil a – jak se samy vyjádřily – už se těší na další.

Pokud byste si pohodovou trasu chtěli projet samostatně i vy, tady máte celou cestu popsanou: restaurace Dakota – Polanka nad Odrou (Honcula) – Stará Bělá – Proskovice – Košatka – Jistebník – Klimkovice; zpět: Klimkovice – Polanka nad Odrou (Honcula) a přes Bělský les k restauraci Dakota.

Přejeme Vám hodně šťastně absolvovaných kilometrů.

Prohlédněte si fotografie.

Mgr. Dan Fešárek

Další aktuality:
Menu