Nový školní rok 2020/2021 – organizace

Vážení rodiče,

v návaznosti na aktuální pokyny ministerstva školství k provozu škol a školských zařízení s ohledem na šíření nákazy Covid-19 informujeme o organizačních pokynech a pravidlech pro průběh nadcházejícího školního roku 2020/2021:

• V úterý 1. 9. 2020 bude zahájena docházka pro všechny žáky. Provoz v plném rozsahu zahajuje pro přihlášené účastníky i školní družina.
  • Provoz školní družiny bude po dobu opravy podlahy v budově na ul. Klegova 29A situován do tříd v pavilonu A. Ranní provoz ŠD bude probíhat od 6.00 hod. v klubovně LUKIN.
  • Oddělení ŠD jsou dle provozních možností sestavena z žáků tříd stejného ročníku.
  • Žáci vstupují do budovy školy v běžném režimu.
  • V prostorách školy žáci roušky nenosí.
  • Žáci i osoby s příznaky virového onemocnění nemohou vstupovat do budovy školy.
  • Před nástupem není vyžadováno čestné prohlášení o bezinfekčnosti.
  • Nejsou stanovena žádná závazná omezení počtu žáků ve třídách.
  • Pro žáky 1. ročníku proběhne slavnostní zahájení školního roku od 8.00 hod. Z hygienických důvodů mohou žáka doprovázet první školní den max. 2 dospělé osoby. Doprovod žáka musí mít s ohledem na vyšší počet přítomných osob zakrytý nos a ústa rouškou.
  • Žáci ostatních tříd se sejdou s třídními učiteli k zahájení školního roku v 9.00 hod. Vzhledem k náhradní organizaci školního stravování v budově ZŠ bude úvodní setkání probíhat do 11 hod. Žáci, kteří se nestravují v ŠJ, poté odcházejí domů. Ostatní žáci postupně přecházejí dle rozpisu pod dohledem učitelů (vychovatelek ŠD) na oběd do školní cvičné kuchyně (pav. C, přízemí).
  • Prohlédněte si přehled tříd a třídních učitelů i rozmístění tříd v pavilonech.
  • Od středy 2. 9. 2020 není povolen do budovy školy vstup rodičům žáků a dalším cizím osobám.
  • Plavání ve 3. ročníku bude probíhat v běžném režimu, první lekce plavecké výuky proběhne ve středu 2. 9. 2020.
  • Při vstupu do budovy i ve všech prostorách bude žákům poskytována dezinfekce.

Kroužky pro žáky budou podle aktuální epidemiologické situace zahajovat činnost nejdříve od října 2020. Většina mimoškolních aktivit bude organizována jako projektové dny pro homogenní skupiny žáků (třída, oddělení ŠD).

Mgr. Petra Kalousková, ředitelka školy