Zeměpisná olympiáda 2020 – výsledky okresního kola

Vážení a milí kolegové, rodiče, přátelé školy,

v dnešních ne zrovna radostných dnech bych Vás rád potěšil velmi příjemnou zprávou.

Na konci února 2020 proběhlo okresní kolo zeměpisné olympiády. I když v tuto dobu probíhal ozdravný pobyt v Jeseníkách, zúčastnili se této soutěže vítězové školního kola.

V kategori A nás reprezentovala Hanka Vejmolová (třída VI. C), která obsadila krásné dvanácté místo. V kategorii B naší školu zastupovala Kateřina Němečková (třída VII. A), která obsadila dvacátou pozici.

Ovšem největší „bomba“ přišla v kategorii C, což jsou žáci osmých a devátých ročníků. Vítězem se stal Ondra Dvořák (třída VIII. B), který získal ze sta možných bodů devadesát čtyři, a s přehledem tak postoupil do krajského kola. Bohužel vzhledem k mimořádné situaci, která panuje nejen v ČR a Evropě, ale i jinde ve světě, se všechna další kola soutěže zrušila.

Mrzí mě to o to více, že jsem měl jakési tušení, že to nemusí být Ondrova konečná stanice. Přesto chci ještě jednou moc poděkovat za reprezentaci školy všem soutěžícím, Ondrovi blahopřeji a věřím, že snad příští rok…

I když nejde o nejčerstvější zprávu, chtěl jsem se o tuto radost podělit s Vámi všemi.

Přeji všem hodně zdraví a těším se, že se potkáme v lepších časech.

Zdraví Jiří Andrys

Menu