Tvary, čísla a kouzla

Ve středu 4. března 2020 navštívily naši školu opět dvě skupinky předškoláků z mateřské školy Adamusova.

Pro první skupinu dětí měl dnes robot Lukáš připraveny úkoly na procvičení základních geometrických tarů a počítání. Děti se jednotlivé tvary naučily pojmenovat, vybarvily obrázek robota složeného pouze z těchto tvarů, vyhledávaly jednotlivé tvary ve třídě. Dále pak seřazovaly čísla a počítaly obrázky. Jako speciální úkol měl robot Lukáš připravenu pohádku, podle které se děti naučily samy robota nakreslit, a do příští hodiny mají Lukášovi své obrázky donést. A Lukáš se již teď těší na své nové „robotí“ kamarády.

Na druhou skupinku předškoláků dnes čekaly opravdické čáry a kouzla. Pomocí oleje, octa, jedlé sody, šumivých tablet, potravinářských barviv a samozřejmě těch správných zaklínadel jsme společně zvládli pokusy, které by nám mohli závidět i Harry s Hermionou. Dokázali jsme nabrat vodu do obrácené sklenice a vyčarovali jsme krásnou lávovou lampu. Po téhle kouzelnické rozcvičce už třetí úkol děti zvládly skoro úplně samy. Zadání bylo jednoduché – oživit gumové rukavice. Ukázalo se, že jeho splnění je pro děti úplná hračka, rukavice nám létaly po třídě tak rychle, že se je skoro nepovedlo vyfotit J Závěr patřil opět omalovánkám, iPadu a skvělé aplikaci Quiver.

Prohlédněte si fotografie.

Mgr. Dita Nitschmannová a Mgr. Kamila Vávrová

Projekt byl finančně podpořen Městským obvodem Ostrava-Jih.

Další aktuality:
Menu