Robot Lukáš počítá a vypráví pohádky

Ve středu 5. února 2020 se děti z mateřské školy setkaly opět se svým starým známým – robotem Lukášem. Jako správný robot umí i náš Lukáš počítat, a dokonce vyprávět pohádky.

První skupinku předškoláků chtěl Lukáš prozkoušet z počtů. Ukázalo se ale, že je tak trošku popleta. Naštěstí šikovní předškoláci zvládli všechno vypočítat mnohem lépe, takže si za splnění matematických úloh zasloužili jedničku s hvězdičkou.

Druhá skupina dětí musela Lukášovi ukázat, jak ovládá nejznámější pohádky. Lukáš jim pohádky pěkně zašmodrchal a úkolem dětí bylo vše uvést na pravou míru. Opravily pohádku O Červené karkulce, našly dvojičky pohádkových postaviček a sestavily pohádkové puzzle. Nakonec samy převyprávěly Lukášovi pohádku O perníkové chaloupce.

Jelikož byly všechny děti moc šikovné, připraví jim robot Lukáš i na příště další zajímavé úkoly.

Prohlédněte si všechny fotografie.

Mgr. Dita Nitschmannová

Projekt byl finančně podpořen Městským obvodem Ostrava-Jih.

Další aktuality: