Roboti Comau v pohybu – interaktivní přednáška

Ve dnech 16. a 17. prosince 2019 se žáci 5. a 6. ročníku zúčastnili velmi zajímavé a neobvyklé interaktivní přednášky v ostravské firmě Robix automation.

V úvodní části zazněly základní informace o italské firmě Comau, která se specializuje na výrobu a prodej robotické techniky. V praktické části si žáci na vlastním těle vyzkoušeli Comau exoskeleton Mate, který usnadňuje opakované pohyby rukou ve vysokých pozicích. Následovalo programování robota Comau Racer 5. Zdálo by se, že přenést dřevěnou kostku z místa na místo vypadá jednoduše, ale – zvládli byste to naučit, tedy naprogramovat robota…?

Za celou dvoudenní interaktivní přednášku, odborný výklad i praktickou ukázku robotické techniky velmi děkujeme panu Valdemaru Mokrému.

Mgr. Václav Vávra