Mladí zoologové

Ve čtvrtek 14. listopadu 2019 se nadšenci přírodopisu zúčastnili soutěže Mladých zoologů, která se konala v ostravské Zoologické zahradě. Téma podzimního kola bylo: Dravci, sovy, sokoli. Soutěž je určena pro žáky 2.stupně ZŠ a odpovídajících ročníků gymnázií

V 1. kategorii se soutěžili žáci 7.A (Brychtová, Kubingerová, Čimburová, Němečková, Kosellková) a 7.B (Falharová, Honová, Kynclová, Svobodová, Olšák). V této kategorii se účastnilo 157 družstev, žáci ze 7.B skončili mezi prvními 40 družstvy.

Ve 2. kategorii se zúčastnili žáci 8.A (Piontková, Slaná, Śmigová, Chodurek a Foltýn). Toto družstvo od postupu do celokrajského finále dělilo jen 5 bodů! Ve druhé kategorii se zúčastnilo 195 družstev.

Prohlédněte si fotografie.

Mgr. Martina Veřmiřovská