Staň se diplomatem 2019

Aktuality
106

Dne 18. října 2019 se vybraní žáci 8. a 9. tříd zúčastnili zajímavého projektu „Staň se diplomatem“ pod záštitou Asociace pro mezinárodní otázky.  Hlavním cílem akce byla důkladná simulace jednání Organizace spojených národů o vyřešení reálné situace válkou zmítajícím africkém státě Mali.

Každý z našich účastníků před samotnou akcí obdržel background report se základními informacemi a jméno vylosovaného státu, jehož mezinárodní zájmy měl zastupovat. Tak se z našich žáků na jeden den stali diplomaté Polska, Německa, Rovníkové Guiney, Peru a Pobřeží Slonoviny.

V honosných prostorách zastupitelstva Moravskoslezského kraje se žáci v dopoledním programu seznámili s činností OSN a pravidly jednacího procesu. V odpoledních hodinách si procvičili zejména své argumentační schopnosti při obhajobě a vyvracení jednotlivých návrhů řešení situace.

Všem našim diplomatům děkujeme za reprezentaci školy!

Prohlédněte si první i druhé fotoalbum.

Mgr. Gabriela Černocká

Menu