Čtenářský maraton 2018

1 klubovna + 50 čtenářů + 325 minut čtení + 4 učitelé + 26 knih v tombole + 15 další cen = Čtenářský maraton 2018

První akcí školního projektu podporujícího čtenářskou gramotnost „Mluvím, čtu, rozumím!“ byl tradiční Čtenářský maraton. I v letošním ročníku konaném 23. května 2018 jsme se mohli seznámit s nejoblíbenějšími knižními tituly žáků 4. – 9. ročníku. Čtenáři v určeném čase představili svou oblíbenou knihu a přečetli z ní úryvek. Jako obvykle vybraným titulům dominovala humoristická, detektivní a fantasy literatura. Každý maratonec obdržel los do tomboly. V letošním roce byla díky grantu Magistrátu města Ostravy velmi bohatá.

Na podzim příštího školního roku 2018/2019 pokračuje projekt Jazykolamiádou, soutěží v tvorbě komiksů a čtenářským kvízem. Sledujte nástěnku školní knihovny.

Prohlédněte si fotogalerii.

Za vyučující českého jazyka Mgr. Lenka Jeřábková

Menu