Send a Postcard aneb angličtina zábavnou a netradiční formou

Jednoho zářijového dne 2017 mi přistál ve schránce e-mail s názvem Send a Postcard. Po důkladném prostudování jsem zjistila, že se jedná o celostátní soutěž, ve které žáci mají za úkol natočit video pohlednici o svém městě nebo jiných zajímavostech.

Rozhodla jsem se proto, že se se svou skupinou žáků ze 7. A pokusím tuto video pohlednici natočit. Po úvodní diskuzi jsme se domluvili, že natočíme video o místě, které je nám všem blízké, a to městská část Ostrava-Jih. Každý z mých čtrnácti svěřenců si vybral jednu zajímavost/zajímavé místo z tohoto obvodu, přičemž jejich prvním úkolem bylo sepsat v češtině několik vět o vybraném místě. Tyto věty pak s mou pomocí přeložili do angličtiny a naučili se nazpaměť. V polovině října padla první klapka, poslední na přelomu listopadu a prosince. Z žáků se tak na chvíli stali herci, režiséři a kameramani. U natáčení jsme si užili nejen spoustu legrace, ale museli jsme řešit i technické problémy, například špatnou kvalitu zvuku. Tu jsme vyřešili přemluvením všech nahrávek – z žáků se tak kromě výše uvedených rolí stali i dabéři! Pak už jen chyběla formální stránka – úprava videoklipu, hudba, střih, apod., s čímž si výborně poradil Jakub Langer.

Všem zúčastněným v tomto projektu patří velká pochvala a vy, kteří jste dočetli až sem, držte nám v soutěži palce!

Mgr. Barbora Švrčková