Obědy do škol – aktuální informace

Vážení rodiče,

pokud bylo Vaše dítě zařazeno do projektu „Obědy do škol“, je nutno vždy v termínu prodeje stravného na nadcházející měsíc PŘIHLÁSIT dítě v kanceláři ŠJ ZŠ ke stravování. Pokud žák nebude mít předem přihlášené obědy, nemůže mu být oběd vydán. ŠJ musí předem provést kalkulaci obědů (nákup potravin, normování počtu obědů…).

Žák přihlášený v rámci projektu ke stravování má nárok ve dnech školního vyučování bezplatně na jeden oběd.

V případě nepřítomnosti žáka ve vyučování (kromě 1. dne neplánované absence žáka ve výuce) MUSÍ být oběd odhlášen. Pokud strava nebude odhlášena, je zákonný zástupce žáka povinen uhradit celkovou cenu oběda (v tomto případě se nejedná po uznatelné náklady projektu).

Před zahájením stravování nových strávníků je nutno zakoupit v kanceláři vedoucí ŠJ ZŠ čip nebo kartu strávníka – HRADÍ strávník – nejedná se o uznatelný náklad projektu. (Žáci, kteří již mají funkční čipy nebo karty strávníka zakoupené v předcházejících letech, nové kupovat nemusí.)

Stravování v rámci projektu není podmíněno účastí žáka ve školní družině.