Ostravská živá DNA

Aktuality

V pátek 30. září 2016 se naši páťáci stali součásti živé DNA. Naše škola se přihlásila do projektu, který pořádal Svět techniky v Ostravě. Do akce byly zapojeny i další školy, a tak se na Prokešově náměstí před Novou radnicí v Ostravě sešlo asi 500 dětí, aby vytvořily obrovskou živou DNA.

Každý žák dostal tričko a kšiltovku, vše bylo barevně rozlišeno dle jednotlivých složek DNA. Lektoři Světa techniky navštívili naši školu již dříve, aby žáky s programem seznámili a částečně i sestavení DNA secvičili.

Jak se nám živou DNA podařilo vytvořit? To posuďte sami na fotografiích. Celá akce byla také monitorována z věže Nové radnice. Součástí akce byl i doprovodný program. V několika stáncích Světa techniky si děti mohly vytvořit DNA z želé bonbonů, ty zručnější si navlékly DNA z korálků, a vytvořily si tak nápadité náušnice.

Děti si užily krásné dopoledne a zábavnou formou obohatily své vědomosti z oblasti přírodovědy.

Prohlédněte si fotografie.

Mgr. Lucie Kmošťáková a Ing. Šárka Onderková