Lukáška triumfuje v chemii na mezi-krajské úrovni aneb jak jsme porazili profesora Mollusca Animalia!

Dne 12. května 2016 proběhlo finálové kolo soutěže L@byrint v Pevnosti poznání v Olomouci. Pořadatelem soutěže je každoročně Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého v Olomouci. Školní kolo se realizuje formou samostatných korespondenčních úkolů, které jsou založené nejen na teoretických poznatcích, ale také na praktických dovednostech. Letos byl průvodcem soutěže profesor Mollusca Animalia – fiktivní postava z řad hlavonožců, která přidělovala úkoly.

Ze základního kola z naší školy postoupila Zuzana Baranová, Petra Hoangová (obě 9.A) a Dominika Karasová (9.B), které jely pokořit profesora Molluscu do Olomouce. V konkurenci dalších desíti protivníků lze říci, že se jim to povedlo a to hned dvakrát!

Byli jsme nejpočetněji zastoupenou školou ve finále a dá se říci, že i nejúspěšnější – Zuzana Baranová obsadila 5.místo, Petra Hoangová se umístila čtvrtá a nejlepší – Dominika Karasová, získala druhé místo.

Všem žakyním gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci nejen naší školy, ale také našeho obvodu i Ostravy!

Prohlédněte si fotografie.

Mgr. Martina Veřmiřovská