Hodina canisterapie pro 6.C a 8.A

Aktuality

V pátek 18. 12. 2015 se uskutečnilo setkání žáků 6.C a 8.A na společné zajímavé hodině – hlavním aktérem se stal pes – šedý briard Seeley (oficiálně Panthere Noir Nadina-sis), který dětem předvedl jak lze “léčit a pomáhat nemocným” pomocí psa.

Děti se seznámily s pojmem canisterapie, výběrem a výcvikem vhodného psa, organizacemi, které zajišťují návštěvy školených psů a psovodů v dětských zařízeních, nemocnicích a domovech pro seniory. Podrobně se obeznámily i s náplní zkoušky, kterou takový pes musí splnit. Ukázali jsme si dokumentaci, kterou každý správný pes má. Děti si poradily s dalším výcvikem canisterapeutického psa, někteří si zkusili být “nemocným”.

S pětiletým Seeleyem, váží 52 kg, si poradil a jeho vedení zvládli malý Tomáš i Kristýnka.

Práce a sportování se psy jsou velmi náročné aktivity, přinášejí velkou radost a užitek oběma stranám. A ti, kteří mají to štěstí mít doma psí ušlechtilou duši, se velmi rádi podělí o ten překrásný pocit i s ostatními.

Mgr. Naděžda Střalková