Tedy spíše „přečetli“. 5. listopadu 2015 jsme v čase 3 hodiny a 50 minut zvládli absolvovat Čtenářský maraton. Do akce pro žáky 4. – 9. ročníku se zapojilo 40 čtenářů. Ti nepřetržitě předčítali vybrané úryvky ze svých oblíbených knih.

Potvrdilo se, že některé žánry i konkrétní tituly vynikají nad ostatními. Mezi mladšími žáky patří k nejoblíbenějším jednoznačně Deníky malého poseroutky Jeffa Kinneyho, dívkám se pak zamlouvá i podobný titul Deník mimoňky. Neztratí se ani knihy plné humoru Mikulášovy patálie, Gustíkovy patálie nebo Boříkovy lapálie. Starší žáci milují dobrodružnou literaturu, především fantasy. Holkám se líbí série Hunger games, těm romantičtějším pak knihy Johna Greena. (Doporučení pro rodiče, aby věděli, které knihy vám mají „naježit“.)

Odměnou pro čtenáře bylo losování tomboly o dvacet věcných cen sponzorované z dotace Magistrátu města Ostravy k projektu „Po škole za odměnu“.

Rozhodnutím účastníků plánujeme akci příští rok zopakovat.

Mgr. Lenka Jeřábková

Seznam knih a čtenářů, kteří se na čtenářském maratonu představili, si můžete prohlédnout TADY.

Fotografie si můžete prohlédnout TADY.

Fotovideo si můžete přehrát TADY.

Další aktuality: