Podzimní výtvarná dílnička

Ve čtvrtek 12. listopadu 2015 se ve třídě 2.A sešlo čtrnáct rodinných kreativních týmů. Děti ve věku 4–9 let, doprovázené svými maminkami (a jedním odvážným tatínkem), se dlouho nedaly pobízet a hned se pustily do tvoření.

Na pěti stanovištích si mohly samy či s pomocí svého doprovodu vyrobit přáníčko s jablíčkem, vitrážovou hrušku, slepit podzimní věneček, poskládat list z barevného papíru a ozdobit sklenici sušenými listy a barevným lýkem. A tak se dvě hodiny pilně obkreslovalo, stříhalo, lepilo, skládalo, vázalo a dokonce i žehlilo, někdy pracovaly více děti, jindy dospělí. Hezkých výrobků rychle přibývalo, ale hlavně – ze všech zúčastněných dvojic (a trojic) přímo vyzařovala pohoda a radost ze společně stráveného času.

Děkuji všem za příjemně prožité odpoledne a taky za pomoc při závěrečném úklidu a těším se na další tvořivé setkání.

Mgr. Vlasta Koppová

Fotografie si můžete prohlédnout TADY.