Kazimírovy pohádky

To by nebyl Kazimír, aby zase něco nevyvedl. Když přišli ve čtvrtek 22. října 2015 předškoláci, překvapil je s mečem v ruce, protože si právě o přestávce hrál na prince Jababu. No samozřejmě, že alespoň Květuška to uvedla na pravou míru, a tak byl z Jababy zase Bajaja… vlastně Kazimír!

Další dvě kulišárny provedl vzápětí, když popletl pohádku „O Červené Karkulce“ a odstříhal od sebe pohádkové dvojice. Asi se domníval, že děti pohádky neznají a jeho kulišárnu neodhalí. To se ale pěkně zmýlil! Děti daly všechno pěkně do pořádku a na závěr si vybarvily obrázek s krtečkem, takže Kazimírovi skoro „spadla brada“.

Děti dostaly dokonce úkol, za něhož mohou dostat svou první pravou školní jedničku (možná i s hvězdičkou). Dostane ji každý, kdo paní učitelce odříká básničku o Kazimírovi. A to má Květuška v záloze pro děti ještě jedno překvapení. Tak tedy zase za týden…

Mgr. Eva Panáčová

Fotografie si můžete prohlédnout TADY.