Milí přátelé dobrého čtení,

na podporu čtenářské gramotnosti vyhlásila letos naše škola ve čtvrtek 5. listopadu 2015 Čtenářský maraton pro žáky 4. – 9. ročníku. Letošní motto „Kniha mého srdce“ jsme si vypůjčili z ankety České televize z roku 2009, kdy se nejoblíbenější knihou českých čtenářů stal Saturnin Zdeňka Jirotky. Ve školní knihovně Lukin proběhne anketa o nejoblíbenější knihu žáků naší školy a po několik dlouhých hodin budeme předčítat z našich nejoblíbenějších knih.

Jak se zúčastnit? Každý maratonec si připraví pětiminutovou ukázku ze své oblíbené knihy. Maraton „uběhneme“ štafetovým způsobem. Přihlášku si můžete vyzvednout na vrátnici školy, nebo u paní učitelky Lenky Jeřábkové a vyplněnou vhodit do schránky důvěry, nebo zaslat e-mailem na adresu lenka.jerabkova@zslukasove.cz (prosím uvést jméno a příjmení žáka, třídu, název knihy, ze které budete předčítat, a jejího autora).

Termín uzavření přihlášek je 23. 10. 2015 ve 14.00 hodin.

Každý účastník, který zvládne „svůj úsek“ obdrží slosovací lístek do tomboly.

Podrobnosti o akci (organizace, časové rozvržení) obdržíte na informační schůzce 27. 10. 2015 o velké přestávce v Lukinovi.

Těšíme se na všechny úžasné knihy a jejich čtenáře.

Za vyučující českého jazyka Mgr. Lenka Jeřábková