Soutěž mladých zoologů 2014

V druhém listopadovém týdnu roku 2014 jsme se jako školní výprava zúčastnili Soutěže mladých zoologů 2014.

V ZOO Ostrava se nám vždy líbilo, využili jsme tedy nabídky pořadatelů, krásného sluneční dne a ve středu 12. 11. 2014 jsme se v počtu 22 žáků (1 družstvo z 6.A, 1 družstvo z 6.B a 2 družstva ze 7.A) vydali na prohlídku zoo a následné soutěžení. Doprovázeli nás pro jistotu (nevolnost , nemoc, zranění) i 2 náhradníci. Téma testů bylo dost náročné – Houby.
Ze sebe jsme vydali jen to nejlepší, na prohlídce jsme se vtipně bavili s opičkami – usoudili jsme, že šimpanzi k nám mají opravdu velmi blízko. Stihli jsme si i zaskotačit na početných průlezkách, pozdravili jsme slony a v dobré náladě jsme jen tak tak stihli obědy ve školní jídelně před 14. hodinou.
Byl to poučný a krásný den! Příště půjdeme soutěžit zase a už teď se těšíme!
Za školní výpravu sepsala Mgr. Naděžda Střalková
Fotografie si můžete prohlédnout TADY.