Keltičkův kahan

Aktuality

Podle pověsti objevil uhlí na Burni ve Slezské Ostravě kovář Jan Keltička. Podle něj je dnes pojmenováno několik míst v Ostravě i dějepisná soutěž pro žáky ostravských základních škol. Letošní ročník byl tematicky propojen se 43. ročníkem Dějepisné olympiády, jejíž celostátní kolo se v Ostravě uskutečnilo v posledním květnovém týdnu.

29. 5. 2014 se na Základní škole Mitušova 8 v Ostravě-Hrabůvce konalo vyhodnocení soutěže, v níž dvojice žáků 7. a 8. ročníků připravovaly prezentaci „Ostrava v proměnách času očima dětí“. Naši školu reprezentovaly práce žákyň 7. B – Terezy Köglerové a Dominiky Karasové a 8. B – Štefánie Haluškové a Kateřiny Návratové. Prezentaci Terezy a Dominiky vyhodnotila porota jako nejlepší. Ocenili interaktivnost práce a kombinaci originálních archivních a nejaktuálnějších soudobých fotografií, které děvčata pořídila přímo v terénu. Odměnou všem účastníkům soutěže byl zájezd do „města na hranici“ Českého a Polského Těšína.

GRATULUJEME !

Mgr. Lenka Jeřábková

Foto si můžete prohlédnout TADY.