Kids and science – světová licence na naší škole!

Vážení rodiče, v březnu 2014 si Vaše děti (II. st. ZŠ) vyzkouší, jaké je být vynálezcem!

V rámci projektu Třída vynálezců (InventorClass) nadace Kids and Science se děti pod vedením profesionálních lektorů promění ve vynálezce a pokusí se nám všem zjednodušit život. Žáci v pondělí projdou od poznávání klasických vynálezů ke zkoumání světa kolem sebe a hledání věcí, které potřebují vylepšit, až po hledání příčin problémů a nacházení řešení. V úterý přijde čas na jejich vlastní vynálezy a zlepšováky, na kterých budou pracovat ve skupinách v druhé polovině týdne. Vše vyvrcholí v pátek, kdy budou děti své projekty prezentovat celé třídě a budou zvoleny ty nejlepší. Děti se během týdne naučí nejen novým technickým dovednostem a pravidlům prezentace, ale především novým způsobům, jak uvažovat o světě kolem sebe a jak přicházet na nápady.

Vaše nápady, připomínky a především pomoc dětem budou vítány.

Na spolupráci s Vašimi dětmi se již těší tým profesionálních lektorů Třídy vynálezců

Koordinátorka projektu na naší škole: Ing. Šárka Onderková