Ovoce do škol – ovocný salátek

Aktuality

V tomto týdnu dostanou žáci v rámci projektu Ovoce do škol ovocný salátek, který bude obsahovat např. ananas, kiwi, granátové jablko, pomeranč.

Další informace firmy Ovocentrum.cz, která akci Ovoce do škol realizuje:

Kromě těchto druhů najdou děti v salátku i mandarinku a jablko. Kombinaci tohoto ovoce jsme testovali a jsme přesvědčeni o tom, že bude dětem chutnat. Hmotnost salátků je 130g, pokud by byly moc velké, můžeme příště volit krabičku menší. Zvolili jsme uzamykatené víčko s veselou etiketou a ovoce, které je pro děti zajímavé. Chceme tímto docílit, aby děti poznaly co nejvíc chutí a ovoce se stalo jejich pravidelnou součástí stravy.

Důležité informace:

• salátky jsou bez chemických látek, proto je potřeba, co nejdříve zkonzumovat;
  • víčko na krabičce je uzamykatelné, tzn. nemělo by se stát, že dětem vyteče salátek do tašky v případě, že jej nesnědí ve škole a budou si ho chtít donést domů;
  • jelikož je víčko na krabičce uzamykatelné, bude nejspíš třeba dětem vysvětlit, jak ji mají otevřít – z lemu víčka je třeba odlomit přichystanou část a tím se víko uvolní;
  •  ovoce je nakrájeno vždy den před expedicí;
  • u salátků je vidlička, proto si jej děti mohou sníst hned ve škole.