Orion florbal cup – výsledky, video…

Aktuality, Sport

Naše škola se zúčastnila meziškolského florbalového turnaje pro osmé a deváté ročníky. Turnaj byl na dva dny (čtvrtek 12. 12. a pátek 13. 12). Slosovali jsme se do skupiny A v sestavě: Hrbáč, Kalina, Špitalský, Wilk, Dobeš, Racz, Kubiš, Mihok, Mančík, Koláč, Vitonský, Czekaj, Slobodník a samozřejmě fotograf Gelnar.

Pod vedením trenéra p. uč. Olši jsme se pustili do 1. zápasu proti ZŠ. Formana. První gól střelil Hrbáč. Soupeřům se už nepodařilo dorovnat. 1. vítězství zvedlo týmu náladu a s chutí jsme se pustli do dalšího zápasu proti ZŠ Košaře. Opět střelil první a vítěznou branku Hrbáč. Ale další zápas byl proti ZŠ. Klegova celý tým kypěl nervozitou zvlášť po tom, když jsme zjistili, že budeme hrát na opačné straně hřiště. První gól opět střelil Hrbáč, ale tentokrát si zaskóroval i Kalina. Ovšem soupeř nezahálel, povedlo se jim střelit branku na 2: 1. Zbývala poslední minuta do konce a všichni z celého týmu vypadali vyplašeně. Ovšem díky skvělému výkonu brankáře Martina Wilka se nám povedlo to tu minutu udržet. Celý tým se radoval vítězstvím nad Klegovou. Bohužel v dalším zápase proti ZŠ Mitušova 16. se nám nepodařilo střelit jediný gól a prohráli jsme 0:1. A tím zmařili šanci na 1. místo. V našem posledním zápase o třetí místo proti gymnáziu Fr. Hajdy jsme byli sice rozladění z porážky, ale i přes to se nám podařilo zvítězit 2: 1 díky brance od Kaliny a Vitonského. Ironií je, že na prvním místě se umístila ZŠ Klegova, kterou jsme dříve porazili.

Video i rozhovor s Adamem Kalinou si můžete přehrát TADY.