Okresní kolo biologické olympiády

Dne 10. dubna 2013 se konalo okresní kolo biologické olympiády kat. D ( 6. a 7. ročník) ve Středisku přírodovědců v Ostravě-Porubě.

Naše škola měla též zastoupení. Mnoho soutěžících bylo z gymnázií. Olympioniků v okresním kole bylo 36. Naši žáci obstáli. Školu úspěšně reprezentovali.

Jakub Katz (7.A) – 20. místo
Zuzana Baranová (6.A) – 24. místo
Viktorie Hipšrová (6.B) – 30. místo
Tereza Köglerová (6.B) – 32. místo

Cesta do okresního kola byla náročná. Žáci museli projít školním kolem, kde řešili teoretický test, dále poznávali rostliny a zvířata. Posledním úkolem byla praktická část. Vybraní žáci ještě museli vypracovávat vstupní úkol, který byl posledním krokem na okresní olympiádu. Tento praktický úkol řešili tři týdny.

DĚKUJEME ZA PŘÍKLADNOU REPREZENTACI ŠKOLY.

Žáci prokázali, že mají zájem o přírodu a mají snahu ji chránit. Čím víc přírodu poznáš, tím ji můžeš lépe chránit.

Mgr. Nina Hudcová