Mezinárodní soutěž dětí v zahradnických dovednostech

Stejně jako vloni – i letos se konala Mezinárodní soutěž mladých zahrádkářů. Soutěžit mohou žáci ve věku do patnácti let. V soutěži byly zastoupeny tyto státy: Polsko, Slovensko a Česko. Z každého města byly vybrány 4 děti. Ostravu reprezentovala Barbora Vašíčková ze třídy 8.A, bývalý žák naší školy Tony Skřipčák a další 2 děvčata z jiných škol.

Soutěž začala v 9.00 na Černé louce v Ostravě. Jakmile všichni přišli, dostali jsme testy, ve kterých bylo celkem 40 otázek. Ten, kdo měl hotovy testy, dále pokračoval tzv. poznávačkou. Protože polští soutěžící podváděli u poznávání květin, porota se rozhodla, že se bude bodovat jen polovina této poznávačky. Poslední disciplínou bylo aranžování květin. Každý dostal jednu slunečnici, další aranžmá si mohl zvolit jaké chtěl. Do 13.45 hod. se konaly všechny disciplíny. Ve 14 hod. pak bylo vyhlašování.

Barbora Vašíčková se umístila až dvacátá z dvacetisedmi. Na takové soutěži je dobré být, aspoň se člověk něco přinaučí.

Napsala Barbora Vašíčková, třída 8.A