Třídní schůzky 5.A trochu jinak

Aktuality

„Povstaňte, soud přichází.“ Takto netradičně byly v úterý 5. června 2012 zahájeny třídní schůzky ve třídě 5.A. Všichni žáci bez rozdílu byli odsouzeni za to, že zvládli náplň učiva  1. stupně. Ani polehčující okolnosti v podobě působivých odpřísáhnutých výpovědí a důkazních materiálů (žákajd s pětkami a poznámkami) je nezachránily před odsouzením.

Soud byl skutečně nemilosrdný. 19 žáků odsoudil k „odsunu“ na 2. stupeň: délka trvání trestu 4 roky nepodmíněně; 5 žáků – za obzvlášť výrazné přečiny proti samotné podstatě 1. stupně – potrestal dokonce „odsunem“ na 2. stupeň za zostřených podmínek gymnázia: délka trvání trestu 8 let nepodmíněně.

Rodičové, kteří procesu přihlíželi, se kupodivu nehroutili, naopak se spokojeně usmívali. Doufejme, že jim úsměv vydrží i po celou dobu výkonu trestu jejich dětiček. A já, jakožto „ctihodná soudkyně“, jim ze srdce přeju, ať se v životě neztratí.

Mgr. Eva Panáčová

Fotografie si můžete prohlédnout TADY.