Obvodní soutěž v gymnastice základních škol – výsledky

Aktuality, Sport

Ve středu 4. dubna 2012 zorganizoval Mgr. Roman Olša na naší škole Obvodní soutěž v gymnastice základních škol. Atmosféru závodu věrně zachytil Mgr. Josef Zajíc – učitel, trenér a autor článků na zpravodajském webu Novinky.cz. Z jeho článku Mladí gymnasté a gymnastky z Ostravy se předvedli při soutěži vybíráme:

Sešlo se 55 dětí ze základních škol městského obvodu Ostrava-Jih. Dívky soutěžily ve čtyřboji jednotlivců a družstev. Cvičily na kladině, v prostných, přeskoku a na hrazdě. Pro chlapce organizátoři připravili trojboj složený ze cvičení na hrazdě, přeskoku a v prostných.

Učitel Roman Olša připravil sestavy, které byly nenáročné, takže se všichni mohli dobře v rámci hodin tělesné výchovy připravit. Úroveň zacvičených sestav byla kvalitní.

“Je chvályhodné, že je tato soutěž pořádána. Gymnastika je základem cvičení a je dobré, že se v hodinách tělesné výchovy na školách provádí. A rovněž je dobré, že je z čeho vybírat,” uvedla jedna z rozhodčích, PaedDr. Jarmila Špeldová.

Výsledky – soutěž družstev dívek:

1. ZŠ Paskovská Ostrava-Hrabová

2. ZŠ MUDr. Emílie Lukášové Ostrava-Hrabůvka

3. ZŠ B. Dvorského Ostrava-Bělský Les

Výsledky – soutěž družstev chlapců:

1. ZŠ Klegova 27 Ostrava-Hrabůvka

2. ZŠ ZŠ Paskovská Ostrava-Hrabová

Podrobné výsledky celé soutěže najdete TADY.

Fotografie Mgr. Josefa Zajíce si můžete na celé obrazovce prohlédnout TADY.

Náhled fotografií: