Jazykolamiáda 2012 – výsledky školního kola

Klubovna Lukin se stala v pátek 20. dubna 2012 dějištěm školního kola Jazykolamiády. Loňský 1. ročník této soutěže si našel své příznivce a soutěž letos pokračuje nejen 2. ročníkem školního kola, nýbrž i poměřením sil v měřítku obvodním.

Ve dvoukolovém klání se utkali ti nejlepší „brebtači“ z každé třídy 1. stupně. Mohli jsme slyšet obdivuhodné výkony. Nezapomenutelný byl „cukr pudr cukr pudr…“ v podání prvňačky Žanetky. Ta nasadila takové tempo, že zapisovači čárek bezchybných odříkání nestíhali. Žanetka kromě postupu do obvodního kola sklidila také zasloužené ovace diváků.

Všichni soutěžící bez rozdílu však předvedli, že s trochou cviku je možné suverénně zvládnout i krkolomné výslovnostní nástrahy paní Češtiny s její pestrou paletou hlásek.

V pátek 27. dubna 2012 si naši nejlepší poměří síly s jazykolamači z jiných škol. Držte palce.

Výsledky školního kola:

1. třída:

1. místo: Žaneta Hamerlová
2. místo: Jan Červenka
3. místo: Vilém Berger

2. třída:

1. místo: Amélie Molová
2. místo: Lucie Adamovská

3. třída:

1. místo: Veronika Vojcíková
2. místo: Lenka Kosíková

4. třída:

1. místo: Daniela Šupíková
2. místo: Renáta Petrásková

5. třída:

1. místo: Kateřina Chrápková
2. místo: Tomáš Vavřík

GRATULUJEME!!!

Mgr. Eva Panáčová

Fotografie si můžete prohlédnout TADY.