Basketbal 2012 – výsledky: vyhráli jsme 1. a 2. místo

Dne 19. 4. 2012 proběhl na naší škole Obvodní turnaj v basketbalu. Turnaje se zúčastnily tři školy: naše ZŠ MUDr. E. Lukášové, ZŠ Mitušova 8 a velcí konkurenti ZŠ B. Dvorského. Zápasy se hrály 2x 15 minut s mezi pauzou.

Po zahájení turnaje začal první zápas, hrály dívky ZŠ Dvorského proti ZŠ Mitušove 8. S přehledem vyhrály se skórem 28:15 a děvčata z Dvorského, takže měly na kontě první výhru. V druhém zápase se nám představily ZŠ MUDr. Lukášové proti ZŠ B. Dvorského. Zápas byl od začátku napínavý, jelikož úroveň obou dívčích týmů byla podobná; po prvních 15 minutách prohrávala ZŠ MUDr. Lukášové o jeden bod. Druhá půlka zápasu se vyvíjela zcela jinak. Děvčata ze ZŠ MUDr. Lukášové začala hrát velmi dobře, takže si díky svému dobrému výkonu odnesla po dlouhé době výhru proti velkým konkurentům ZŠ B. Dvorského se skórem 42:26. Poslední zápas byl oproti předešlému jiný. Děvčata ze ZŠ MUDr. Lukášové hrála proti ZŠ Mitušova 8. ZŠ MUDr. Lukášové vyhrála se skórem 39:24 i tady, tím se umístila na prvním místě, za nimi skončila na druhém místě ZŠ B. Dvorského a na posledním třetím místě byla ZŠ Mitušova 8.

Všem zúčastněným děkujeme a budeme se na ně těšit na dalších sportovních akcích.