LVK Polsko Brenna únor 2012

Aktuality, Sport

Druhý lyžařský výcvikový kurz 2012 s podporou EU proběhl v polském městečku Brenna od 13. do 18. února 2012. Zúčastnilo se ho 25 žáků II. stupně společně se studenty z polské školy. Vedoucím lyžařského kurzu pro českou stranu byl pan učitel Mgr. Roman Olša. Hotel, ve kterém jsme byli ubytováni, byl velmi hezky zařízen.

Na hotelu byl bazén, stůl na ping pong, stoly na billiard, dětské hřiště, Wi-fi a na každém pokoji televize. Na sjezdovku nás každý den vozil autobus. Byli jsme rozděleni do družstev podle kvality lyžařských dovedností a učili nás polští instruktoři. Sjezdovka byla dobrá, až na malé problémy s vlekem. Kurz se netýkal pouze lyžování, ale i poznání polské kultury. Projeli jsme se na saních táhnutých koňským spřežením. Navštívili jsme muzeum polské spisovatelky a chlebovou chatu, kde jsme si upekli vlastní pšeničnou placku. Každý večer byl program, buď diskotéka, nebo jsme společně s Poláky hráli hry, u kterých jsme vzájemně poznávali své řeči. Na závěr kurzu jsme dostali pamětní listy a jako dárek budíky.

Mgr. Roman Olša

Fotky jsou TADY.