Tradiční vánoční jarmark

Aktuality

V úterý 13. prosince 2011 se u nás ve škole konal tradiční vánoční jarmark. Je to akce, na které žáci prodávají vlastnoručně vyrobené vánoční ozdoby, přáníčka, perníčky, přívěsky, věnce, andílky, stromečky, „zapichovátka“ do květináčů, cukroví a vše, nač si jen vzpomenete.

Příprava na jarmark bývá velmi dlouhá – paní učitelky, především z prvního stupně, společně s dětmi navrhují, co by se tak letos mohlo vyrábět a nabízet. Musím také dodat, že autory výrobků nejsou jen žáci, ale velmi často také i jejich rodiče, kteří byli velmi šikovní a přispěli svou vlastní tvorbou. Paní učitelka Eva Panáčová se svou třídou zpívala ve školní klubovně Lukin krásnou kramářskou píseň. A kdo chtěl, mohl si v Lukinovi dokonce i zastřílet jako na střelnici. Velice mě zaujalo, co vše je možné prodat a jak jsou žáci vynalézaví – asi nejvíce mě pobavil prodej popcornu…  Také nesmím zapomenout zmínit náš živý betlém, který připravujeme každoročně s mou třídou 3. B. V betlému jste mohli vidět naše „věčně malé neviňátko“ Verunku Vojcíkovou, Marii a Josefa v podání Marušky Golkové a Kuby Kaníka, tři krále Vaška Špoka, Matěje Nedělu a Tomáše Průchu a ostatní zvířátka – oslík, telátko, zajíček, beránek, které ztvárnily ostatní děti ze třídy 3. B. Také se nám poštěstilo, že jsme v košíku pro jezulátko měli opravdové miminko, které nám ochotně zapůjčila kolemjdoucí maminka.

Děkuji všem děkuji za spolupráci a těším se příští rok na další tradiční vánoční jarmark.

Mgr. Lucie Podkulová

Fotografie si můžete prohlédnout TADY.