Barbora Vašíčková v soutěži Život na zahradě 2011

Blahopřejeme Barboře Vašíčkové, žákyni třídy 7.A, k získání 8. místa v ostravském kole mezinárodní soutěže Život na zahradě, která se uskutečnila na výstavišti Černá louka v pátek 30. září 2011. Děkujeme jí za reprezentací naší školy. Barboru do soutěže připravovala Mgr. Jana Lacigová.

Barboru v pátek doprovázeli na Černou louku žáci 6.A třídy, kteří na výstavě Život na zahradě plnili zadané úkoly. V rámci pěstitelských prací a chovatelství ověřovali své znalosti: co je aranžování, bonsaj, jalapeňo, propolis apod. Někteří se účastnili i soutěže včelařů. Domů si pak odnášeli např. termosky, tašky, průpisky, trička, perníky i med.

A jak se dařilo Barči v soutěži?

V mezinárodní konkurenci bojovala společně s Tony Skřipčákem, bývalým naším žákem, nyní studentem Gymnázia Ostrava-Hrabůvka. Žáci z Česka, Polska a Slovenska vypracovávali testy, zvládali i docela náročné poznávání rostlin a na závěr soutěžili v aranžování suché vazby z podzimní přírody.

Děkujeme za krásné 8. místo a těšíme se na jarní soutěž Mladý zahrádkář, možná i v Kroměříži.

Mgr. Jana Lacigová

Na velký diplom se můžete podívat TADY.

Zdroj Diplom Barbora Vašíčková – 8. místo