Informace pro budoucí prvňáčky školního roku 2011/2012

Jak bude probíhat zahájení školního roku a co máme mít s sebou?
Školní rok bude zahájen 1. září 2011 v 8.00 hod. ve třídě. Maminky, tatínkové, babičky, dědečkové i sourozenci se samozřejmě mohou přijít na tento slavnostní den přijít podívat. Po přivítání ředitelkou školy se dozvíte všechny potřebné informace od svých třídních učitelek. Děti s sebou nemusí mít nic. Po zahájení školního roku si můžete jít vyřídit přihlášku do školní družiny nebo jídelny.

Kolik hodin se budou prvňáčci učit?

Již několik let se nám u prvňáčků osvědčuje postupné přidávání vyučovacích hodin:

• čtvrtek 1. září 2011: jen 1 vyuč. hod.: 8.00 – 8.45 hod.
    • pátek 2. září 2011: výuka 2 vyuč. hod.: 8.00 – 9.40 hod.
    • pondělí 5. září 2011: výuka 3 vyuč. hod.: 8.00 – 10.45 hod.
    • od úterý 6. září 2011: výuka každý den vždy 4 vyuč. hod.: 8.00 – 11.40 hod.

Víte, kdy jsou začátky a konce vyučovacích hodin? Přehled zvonění najdete TADY.

Přihlášení do školní družiny:

Pouze 1. září 2011 – všechny informace najdete na stránce školní družiny TADY.

Přihlášení na obědy:

Všechny informace najdete na stránce školní jídelny TADY.

Zařazení dětí do tříd:

1. ročník bude rozdělen do dvou tříd. Rozdělení žáků najdete TADY.

Jaké pomůcky si máme koupit?

Seznam pomůcek jste dostali při informativní schůzce v červnu. Přehled si můžete prohlédnout také TADY. Každý žák 1. ročníku ZŠ obdrží balíček pomůcek v hodnotě 800 Kč – hrazeno z rozvojového programu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Příprava dítěte na školu:

Zavádějte dítěti postupný režim a pracovní návyky už na konci srpna. Spíše se snažte nastavit dítě, aby se do školy těšilo. Na nové i staronové kamarády, že se něco nového dozví, naučí.

Jak to bude s kroužky?

Školní kroužky se rozebíhají kolem počátku října. O aktuální nabídce budete informování prostřednictvím třídních učitelů.