Dějepisná olympiáda 2018/2019 – výsledky školního kola

V listopadu 2018 proběhlo školní kolo dějepisné olympiády. Letošní téma „Za poznáním, za obchodem i za prací aneb Cesty jako tepny civilizace“ bylo skutečně vděčné svým obsahem, soutěže se proto zúčastnilo 27 žáků osmých a devátých tříd.

Naprostá většina z nich se pohybovala dosaženými body kolem průměru, našli se však i tací, kteří skutečně excelovali a prokázali rozsáhlé znalosti. Za všechny jmenujme alespoň Dianu Adámkovou (57/70), Lucii Adamovskou (57/70), Lukáše Gengelu (56/70) a Báru Babičovou (51/70).

Naši školu půjdou 17. ledna 2019 reprezentovat do okresního kola dějepisné olympiády dvě nejúspěšnější řešitelky školního kola – Diana Adámková a Lucie Adamovská.

Vysvětlivka: čísla v závorkách udávají počet získaných bodů z celkového počtu možných bodů

Mgr. Dan Fešárek