Ochrana člověka za běžných rizik a mimořádných událostí 2018

Aktuality

V pondělí 30. 4. 2018 proběhl tradiční projektový den „Ochrana člověka za běžných rizik a mimořádných událostí“.

Žáci se pod vedením svých třídních vyučujících v prostoru Bělského lesa seznamovali s učivem a tématy obsaženými v této oblasti vzdělávání. Zjistili, zda jsou schopni správně a adekvátně zareagovat na běžné rizikové situace, se kterými se mohou setkat v každodenním životě, i na závažné mimořádné události. Vyzkoušeli si přivolání pomoci složek integrovaného záchranného systému, ošetření různých zranění, zopakovali si, jak se správně zachovat při vypuknutí požáru nebo vyhlášení všeobecné výstrahy. Připomněli si základní pravidla silničního provozu a správného chování v něm v roli chodce i cyklisty.

Nabyté vědomosti si žáci ověřili pomocí testů a pracovních listů, které pro ně měli učitelé připravené. I díky krásnému počasí, které v tento den panovalo, proběhla celá akce v dobré náladě a kromě nových vědomostí si žáci odnesli i hezký zážitek z příjemně stráveného dne.

Mgr. Dita Nitschmannová

Prohlédněte si fotografie a videa: