Roboti v našem životě

V pondělí 5. března 2018 se žáci osmého ročníku zúčastnili skvělého workshopu Roboti v našem životě, který byl připraven v ostravském Světě techniky.

Po úvodní části zaměřené na historii i současné využití robotů následovala praktická část, ve které se žáci velmi podrobně seznámili s roboty Lego Mindstorms. Pod odborným vedením lektorky nejprve ve skupinkách složili své vlastní roboty, pak pokračovali s programováním robotů – zadání pro jednotlivé úkoly nebylo snadné, postupovalo se od jednodušších kroků ke složitějším cílům: aby se robot otočil na místě; aby odjel, otočil se a přijel zpět; aby se rozjel nebo zastavil podle barvy, kterou uvidí; aby se zastavil u překážky; aby se zastavil u překážky a pak pokračoval dál jinudy… žáci programovali různá čidla a senzory, která Lego Mindstorms obsahují.

Podařilo se jim to?

Mgr. Václav Vávra