Tisíc kultur, jedna Evropa – nový školní Padlet

V září 2017 jsme začali pracovat na našem novém školním mezinárodním projektu Tisíc kultur, jedna Evropa (A thousand cultures, one Europe). Tento projekt je zaměřen na mnoho oblastí: poznávání kultur a zvyků daných zemí, navazování kontaktů mezi školami, výměnu zkušeností a příkladů tzv. dobré praxe.

Na počátku projektu by se měla každá škola svým zahraničním partnerům alespoň rámcově představit. Jak to provést na dálku? Společně se zahraničními partnery jsme zvolili vhodný ICT nástroj – virtuální nástěnku Padlet.

Padlet sice umožňuje rychlé sdílení informací na jednom místě, my se ale více těšíme na to, až získáme podrobnější informace o našich partnerech přímo osobně na prvním setkání ve španělském městě Cuenca v říjnu 2017.

Prohlédněte si náš nový školní Padlet.

Mgr. Václav Vávra