Šablony 2017 – 2019

Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání

Programové období 2014 – 2020

„Šablony 2017 – 2019“

Registrační číslo: CZ.02.3.X/0.0/0.0/16_022/0004636

V rámci projektu bude organizace realizovat v období 2017 – 2019 aktivity:

Mateřská škola:

• Šablona I/1.1: Školní asistent – personální podpora MŠ
  • Šablona I/3.1: Prevence logopedických vad a problémů komunikačních schopností u dětí v MŠ
  • Šablona I/3.3: Odborně zaměřená tematická setkávání a spolupráce s rodiči dětí MŠ

Základní škola:

• Šablona II/1.3: Školní psycholog – personální podpora ZŠ
  • Šablona II/2.2: Vzdělávání pedagogických pracovníků ZŠ – čtenářská, matematická gramotnost v rozsahu 32 hodin
  • Šablona II/2.3: Vzdělávání pedagogických pracovníků ZŠ zaměřené na inkluzi v rozsahu 32 hodin

Projekt podporuje osobnostně profesní rozvoj pedagogů prostřednictvím dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků, vzájemného setkávání a sdílení zkušeností pedagogů, pomoc při společném vzdělávání dětí a žáků, a to možností personálního posílení o školního asistenta v MŠ, školního psychologa v ZŠ. Důležitou oblastí podpory je usnadnění přechodu dětí z MŠ do ZŠ a spolupráce s rodiči dětí a žáků. Dále také zařazení žáků se speciálními vzdělávacími potřebami do hlavního vzdělávacího proudu (čtenářské kluby v ZŠ).

Mgr. Petra Kalousková, ředitelka školy