Ochrana člověka za mimořádných událostí 2017 – foto, video

Aktuality

V pátek 5. května 2017 se konal projektový den „Ochrana člověka za mimořádných událostí“.

Žáci s vyučujícími se vydali do areálu Bělského lesa, kde se seznamovali s tématy mimořádných událostí a plnili zadávané úkoly. Naučili se, jak se správně zachovat při požáru, dopravní nehodě, vyhlášení poplachu a evakuaci obyvatelstva, vyzkoušeli si správné oznámení mimořádné události příslušným složkám integrovaného záchranného systému, zopakovali si pravidla silničního provozu v roli chodce i cyklisty.

Učitelé měli pro žáky připraveny pracovní listy, testy, obrazové materiály, zařazená byla praktická výuka první pomoci a zdravovědy. Žáci prokázali, že by v těchto nelehkých situacích dokázali správně zareagovat a poskytnout pomoc i ostatním osobám.

Akce je pořádána každoročně a i letos byla pro všechny zúčastněné bezesporu velkým přínosem.

Mgr. Dita Nitschmannová

Fotogalerie: